RAJSKI PTAK
Studio Tatuażu Artystycznego

ul. Bernardyńska 5
35-069 Rzeszów
Podkarpackie/Polska

„Minerał”: tel. 502 290 999
„Gregor”: tel. 503 999 761

tatuazrajskiptak@gmail.com
www.rajskiptak-tattoo.pl

Image Alt

Usuwanie Tatuażu

Image Alt

Zdarza się że wzór zdobiący nasze ciało nie spełnia naszych oczekiwań, że źle się z nim czujemy, że rodzice tego nie akceptują bądź adresat przestał być aktualny, lub po prostu był nieprofesjonalnie wykonany, a nadal chcemy mieć tatuaż w tym miejscu możemy zdecydować się na zakrycie go innym projektem (cover-up). Często przy tworzeniu nowego wzoru korzysta się z linii powstałych przy wcześniejszym tatuażu jednak nie jest to regułą. Przy wyborze wzoru należy pamiętać że na ciemny tatuaż nie mamy możliwości nanieść jaśniejszego barwnika (nawet kilkukrotne powtarzanie zabiegu nie da pożądanego efektu), dlatego najlepiej skorzystać z rady i doświadczenia tatuatora.

Gdy zdecydujemy że tatuaż ma zniknąć na stałe z naszego ciała istnieje kilka metod na wykonanie tego:

ZABIEG LASEREM

Najczęściej stosuje się laser, który charakteryzuje się światłem precyzyjnie docierającym do miejsca przeznaczenia. Dzięki temu możliwe jest usunięcie rysunku bez zniszczenia okolicznych tkanek. O powodzeniu zabiegu decydują kolory tatuażu, jego głębokość oraz cechy osobnicze. Najłatwiej usuwać kolory ciemne (czarny, granatowy, niektóre odcienie czerwonego). Tatuaże wykonane jasnymi barwnikami są bardziej oporne na zabiegi laserowe. Do usuwania tatuaży można również stosować lasery, które odparowują tkankę wraz z barwnikiem. Czasami po ich zastosowaniu mogą pozostać odbarwienia lub blizny. Dzięki głębszej penetracji tkanki lasery te są bardziej skuteczne przy usuwaniu głębokich tatuaży wykonanych jasnymi barwnikami. Aby usunąć kolorowy tatuaż potrzeba kilku sesji w niewielkim odstępie czasu. Jednak nigdy nie ma pewności że zabieg uda się i po naszym tatuażu nie pozostanie ślad w postaci blizny. Zabieg jest dość bolesny jednak można zastosować miejscowe znieczulenie w postaci maści (nakładanej około godziny przed zabiegiem)

ZABIEG CHIRURGICZNY

Polega na usunięciu fragmentu skóry pokrytego tatuażem i zastąpienie go fragmentem skóry pobranym z innej części ciała (autoprzeszczep). W przypadku małych tatuaży do 2cm średnicy ranę wystarczy zszyć. Pomimo faktu, że metoda ta jest bardziej bolesna i często pozostawia bliznę w postaci przypominającej „łatkę na spodniach” i okalecza miejsce, z którego została pobierana skóra i zostawia tam trwały ślad  jest optymalna przy usuwaniu obszernych i głębokich tatuaży. W zależności od wielkości usuwanego tatuażu zabieg przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym.

PEELING CHEMICZNY ( CHEMABRAZJA )

W metodzie tej do usunięcia tatuażu stosuje się różnorodne kwasy chemiczne. Najczęściej stosowany jest kwas glikolowy, inne kwasy octowe oraz kwas trójchlorooctowy. Po ich nałożeniu na zarysowaną powierzchnię substancje te przenikają w głąb skóry. Dzięki temu po serii peelingów chemicznych dochodzi do likwidacji tatuażu, przy jednoczesnym odnowieniu naskórka oraz skóry. Im głębszy jest peeling, tym większe ryzyko wystąpienia skutków ubocznych, takich jak przebarwień, blizn, zakażeń.

KREM NA TATUAŻ

Polega na wprowadzeniu pod skórę specjalnego kremu za pomocą mikrostrzykawki, który zmiękcza barwnik i umożliwia zainicjowanie przez układ odpornościowy procesu gojenia. Substancje zawarte w kremie wiążą się z tuszem, który wychodzi na powierzchnię skóry wraz z kremem. Po upływie kilku dni do kilku tygodni w miejscach poddanych zabiegowi tworzy się „strupek”, który następnie odpada. Metoda ta charakteryzuje się wysoką skutecznością, a ryzyko powstania przebarwień lub blizn jest bardzo niskie.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się o najlepszej metodzie dla Ciebie zapraszamy na bezpłatną konsultacje.